Strona główna XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki

Biuro festiwalu:

dr Tadeusz Zaleski
pełnomocnik
Rady Rektorów Województwa Pomorskiego
ds. Festiwalu Nauki

Uniwersytet Gdański
Dom Studencki nr 7
(wejście od strony
Wydziału Ekonomicznego)
ul. Armii Krajowej 111, pok. V
81-824 Sopot

tel. 58 523 12 08
lub 58 523 10 00 w. 12 08
oraz (+48) 725 99 11 93
faks 58 523 12 52

festiwal@univ.gda.pl
Projekt logo festiwalu:
Rafał Szczawiński

Zdjęcie w nagłówku:
Adam Zajączkowski
-
       Aktualności


WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA AD 2011

  ...więcej

ZAPROSZENIE DO LXVI KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
29 listopada 2012 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. inż. Romuald Cwilewicz (Akademia Morska w Gdyni): Zastosowanie turbin gazowych w napędach okrętowych czyli jak pływać tanio i ekologicznie
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.   ...więcej

ZAPROSZENIE DO LXV KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
25 października 2012 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. inż. Janusz Pempkowiak (Instytut Oceanologii PAN w Sopocie): Czy w Morzu Bałtyckim zabraknie tlenu?
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.   ...więcej

UROCZYSTA INAUGURACJA X BAŁTYCKIEGO FESTIWALU NAUKI
W środę, 23 maja 2012 r. od godz. 22:05 na antenie Radia Gdańska (103,7 MHz) retransmisja uroczystości inauguracji X Bałtyckiego Festiwalu Nauki i debaty 'Nauka, pomysły, biznes. Wsparcie uczelni dla innowacyjnych firm zakładanych przez studentów' - zapraszam.   ...więcej

RELACJA Z LXVI KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
Relacje Naukowej Interaktywnej Telewizji HD Centrum Informatycznego Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej z listopadowej Kawiarni Naukowej Bałtyckiego Festiwalu Nauki (gościem był prof. dr hab. inż. Romuald Cwilewicz (Akademia Morska w Gdyni), Zastosowanie turbin gazowych w napędach okrętowych, czyli jak pływać tanio i ekologicznie). Relacje znajdują się na stronie www.tv.task.gda.pl.   ...więcej

RELACJA Z LXV KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
Począwszy od tegorocznej październikowej Kawiarni Naukowej Bałtyckiego Festiwalu Nauki Naukowa Interaktywna Telewizja HD Centrum Informatycznego Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej rejestruje spotkania. Pełna relacja trwająca 93:26 znajduje się na stronie www.task.tv.pionier.net.pl. Zaś skrót [14:27] dostępny jest na stronie www.task.tv.pionier.net.pl.   ...więcej

ZAPROSZENIE DO LXIII KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
24 maja 2012 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. GUMed dr hab. Ewa Bryl (Gdański Uniwersytet Medyczny): Odkrywanie tajemnic układu odpornościowego – co za nami, a co przed...
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.  ...więcej

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY AD 2012


  ...więcej

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA AD 2012


  ...więcej

ZAPROSZENIE DO LXII KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
26 kwietnia 2012 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. Mirosław Szreder (Uniwersytet Gdański): Granice liczbowego opisu rzeczywistości.
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.  ...więcej

ZAPROSZENIE DO LXI KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
29 marca 2012 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. UG dr hab. Henryk Ćwikliński (Uniwersytet Gdański): Prawie połowę naszych przychodów oddajemy instytucjom publicznym. Kto wydaje je sensowniej: lewica czy prawica?
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.   ...więcej

ZAPROSZENIE DO LX KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
16 lutego 2012 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. Krzysztof Narkiewicz (Gdański Uniwersytet Medyczny): Zaburzenia snu a choroby układu krążenia
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.  ...więcej

ZAPROSZENIE DO LIX KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
26 stycznia 2012 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie dr hab. Joanna Szczucka, prof. IO PAN (Instytut Oceanologii PAN w Sopocie): Jak morskie ptaki łączą ocean z arktyczną tundrą w dobie ocieplania klimatu?
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.  ...więcej

X LETNIE SPOTKANIA Z NAUKĄ

W ramach X Bałtyckiego Festiwalu Nauki we wszystkie soboty lipca i sierpnia (zawsze o 20:00) w Ośrodku Pracy Twórczej Instytutu Budownictwa Wodnego PAN w Czarlinie-Skoczkowie koło Wąglikowic (15 km na południowy zachód od Kościerzyny) odbywać się będą X Letnie Spotkania z Nauką.   ...więcej

ZAPROSZENIE DO LXIV KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
27 września 2012 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. zw. dr hab. n. med. Barbara Adamowicz-Klepalska (Gdański Uniwersytet Medyczny): Ekosystem jamy ustnej w zdrowiu i chorobie człowieka od poczęcia do starości.
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.   ...więcej

ZDJĘCIA Z X BAŁTYCKIEGO FESTIWALU NAUKI
Już dostępna jest strona www.festiwal.gda.pl/XBFN/wspomnienia, na której można znaleźć pierwsze zdjęcia z imprez, które już się odbyły!
Strona jest bardzo często aktualizowana i uzupełniana o kolejne fotorelacje.   ...więcej

XI BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI
Rada Rektorów Województwa Pomorskiego ustaliła, że XI Bałtycki Festiwal Nauki odbędzie się w dniach od 22 (środa) do 26 (niedziela) maja 2013 roku.   ...więcej

ONE PICTURE - ONE STORY
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficzno-literackim ONE PICTURE - ONE STORY UNA FOTO - UNA HISTORIA organizowanym przez Studium Języków Obcych Uniwersytetu Gdańskiego na X BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI.   ...więcej
  newsletter forum
© 2003-2014 Bałtycki Festiwal Nauki  
Projekt i wykonanie: ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe Sp. z.o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki 'cookies'


Patroni i sponsorzy


Patroni medialni


Patronaty mediów akademickich


Zaprzyjaźnione portale


Partnerzy wybranych projektówXII Bałtycki Festiwal Nauki został wpisany do 'Kalendarza Imprez Wojewódzkich na rok szkolny 2013/2014' Pomorskiego Kuratora Oświaty w rozdziale 'Inne' (poz. 40)