Strona główna XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki

Biuro festiwalu:

dr Tadeusz Zaleski
pełnomocnik
Rady Rektorów Województwa Pomorskiego
ds. Festiwalu Nauki

Uniwersytet Gdański
Dom Studencki nr 7
(wejście od strony
Wydziału Ekonomicznego)
ul. Armii Krajowej 111, pok. V
81-824 Sopot

tel. 58 523 12 08
lub 58 523 10 00 w. 12 08
oraz (+48) 725 99 11 93
faks 58 523 12 52

festiwal@univ.gda.pl
Projekt logo festiwalu:
Rafał Szczawiński

Zdjęcie w nagłówku:
Adam Zajączkowski
-
       Aktualności


GAZETA NA FESTIWAL NAUKI
Dzisiaj (sobota, 22 maja 2010 r.) w 'Gazecie Wyborczej Trójmiasto' znajdziecie Państwo dodatek 'Gazeta na Festiwal Nauki' - polecam.   ...więcej

W HOŁDZIE OFIAROM KATASTROFY

Mając umysł stateczny czynić, co należy
Niech moja łódź, gdzie pędzi wola Boża, bieży
I przy brzegu, który mi Bóg naznaczył, stanie,
Jeśli nie jest bezportne ludzkie żeglowanie.

Mikołaj Sęp-Sarzyński, Pieśń IX   ...więcej

VIII LETNIE SPOTKANIA Z NAUKĄ

W ramach VIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki we wszystkie soboty lipca i sierpnia (z wyjatkiem 28 sierpnia, zawsze o 20:00) w Ośrodku Pracy Twórczej Instytutu Budownictwa Wodnego PAN w Czarlinie-Skoczkowie koło Wąglikowic (15 km na południowy zachód od Kościerzyny) odbywać się będą VIII Letnie Spotkania z Nauką.   ...więcej

NAUKA JEST PIĘKNA
Wystawa „Nauka jest piękna” towarzyszyć będzie festiwalom nauki w całym kraju. Jest ona autorskim pomysłem spółki PGNiG, sponsora festiwali w Polsce, i ma na celu podkreślenie piękna w nauce. Zwiedzać ją można w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 53 (I p.), w dniach 28 maja - 7 czerwca 2010 r.  ...więcej

NAGRADZANIE ZA SŁUCHANIE
Spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przygotowała konkurs "nagradzanie za słuchanie". Konkurs przeznaczony jest dla osób, które przyjdą wysłuchać wybranych wykładów (lista poniżej) w ramach VIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Przedstawiciele spółki chcą osobom uważnie słuchającym wręczyć nagrody w postaci książek i gadżetów firmowych PGNiG.
Konkurs będzie trwał ok. 5 minut. Przed wykładem rozdamy kupony z pytaniami o treść wykładu. Po wykładzie wspólnie z prowadzącym, wylosujemy szczęśliwców, którzy udzielili prawidłowych odpowiedzi.   ...więcej

201. URODZINY DARWINA - HAPPENING POPULARNONAUKOWY
Sopockie Towarzystwo Naukowe oraz Polskie Towarzystwo Genetyczne zaprasza na 'Urodziny Darwina - happening popularnonaukowy', który odbędzie się 11 lutego 2009 r. (czwartek) od godz. 18:30 w Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Pl. Konstytucji 3 Maja 3).
Wstęp wolny.   ...więcej

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I DO SIEGO ROKU
Składam życzenia radosnych i ciepłych
Świąt Bożego Narodzenia,
spełnienia wszystkich marzeń,
zadowolenia z podjętych wyzwań,
wiary w sukces oraz zdrowia,
optymizmu i życzliwości na co dzień.

Tadeusz Zaleski
koordynator Bałtyckiego Festiwalu Nauki   ...więcej

WYBIERAMY POPULARYZATORÓW NAUKI 2009
15 grudnia poznamy zwycięzców piątej edycji konkursu "Popularyzator Nauki", organizowanego przez Serwis PAP - Nauka w Polsce przy udziale Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od 17 listopada na stronach serwisu prezentowane są sylwetki kandydatów do wyróżnień w trzech kategoriach: "Naukowiec lub instytucja naukowa", "Dziennikarz, redakcja lub instytucja nienaukowa" oraz "Prezentacja festiwalowa". Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 15 grudnia, podczas gali w Centrum Prasowym PAP.
  ...więcej

ZAPROSZENIE DO XLIX KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
30 września 2010 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. med. Janusz Jaśkiewicz (Gdański Uniwersytet Medyczny): Zastosowanie komórek macierzystych w chirurgii
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.  ...więcej

ZAPROSZENIE DO XLVIII KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
27 maja 2010 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. Zdzisław Brodecki (Uniwersytet Gdański): Czym jest prawo?
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.  ...więcej

ZAPROSZENIE DO XLVII KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
29 kwietnia 2010 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. Tadeusz Stegner (Uniwersytet Gdański): Polscy letnicy nad Bałtykiem w XIX wieku.
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.   ...więcej

ZAPROSZENIE DO XLVI KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
25 marca 2010 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. Andrzej Kowalski (Uniwersytet Gdański): Zastosowania fizyki w walce z fałszerstwami pieniędzy.
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.   ...więcej

ZAPROSZENIE DO XLV KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
25 lutego 2010 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie dr hab. n. med. Piotr Trzonkowski (Gdański Uniwersytet Medyczny): Czym będziemy się leczyć za 10 lat - perspektywy terapii komórkowej w medycynie.
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.   ...więcej

ZAPROSZENIE DO XLIV KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
28 stycznia 2010 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie dr hab. Andrzej Orłowski, prof. MIR (Morski Instytut Rybacki w Gdyni): Czy dno Bałtyku jest pod kontrolą?
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.   ...więcej

ZAPROSZENIE DO LI KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
25 listopada 2010 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. Piotr Dominiak (Politechnika Gdańska): Dlaczego każdego roku rodzi się i umiera tak dużo firm?
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.  ...więcej

ZAPROSZENIE DO L KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
28 października 2010 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. UG dr hab. Jerzy Sikorski (Uniwersytet Gdański): Ku początkowi wszechświata
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.  ...więcej

ZDJĘCIA Z VIII BAŁTYCKIEGO FESTIWALU NAUKI
Już dostępna jest strona www.festiwal.gda.pl/VIIIBFN/wspomnienia, na której można znaleźć pierwsze zdjęcia z imprez, które już się odbyły!   ...więcej

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ 'WOJNA O AKTA'

Stowarzyszenie Federacji Młodzieży Walczącej
wraz
z Instytutem Pamięci Narodowej (oddział w Gdańsku)
Stowarzyszenie Archiwistów Polskich (oddział w Gdańsku)
oraz
Uniwersytetem Gdańskim
maja zaszczyt zaprosić
na konferencję zatytułowaną 'Wojna o akta'
która odbędzie się 14 stycznia 2010 r.
o godz. 12:00 na Wydziale Historycznym
Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Wita Stwosza 55)
w sali 143.
  ...więcej

IX BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKIDecyzją Rady Rektorów Województwa Pomorskiego IX Bałtycki Festiwal Nauki odbył się w dniach od 25 (środa) do 29 (niedziela) maja 2011 roku. Zapraszamy na stronę IX BFN. Lista imprez liczy ponad 850 propozycji. Przygotowało je blisko 3800 osób z 42 instytucji.   ...więcej
  newsletter forum
© 2003-2014 Bałtycki Festiwal Nauki  
Projekt i wykonanie: ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe Sp. z.o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki 'cookies'


Patroni i sponsorzy


Patroni medialni


Patronaty mediów akademickich


Zaprzyjaźnione portale


Partnerzy wybranych projektówXII Bałtycki Festiwal Nauki został wpisany do 'Kalendarza Imprez Wojewódzkich na rok szkolny 2013/2014' Pomorskiego Kuratora Oświaty w rozdziale 'Inne' (poz. 40)