Strona główna XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki

Biuro festiwalu:

dr Tadeusz Zaleski
pełnomocnik
Rady Rektorów Województwa Pomorskiego
ds. Festiwalu Nauki

Uniwersytet Gdański
Dom Studencki nr 7
(wejście od strony
Wydziału Ekonomicznego)
ul. Armii Krajowej 111, pok. V
81-824 Sopot

tel. 58 523 12 08
lub 58 523 10 00 w. 12 08
oraz (+48) 725 99 11 93
faks 58 523 12 52

festiwal@univ.gda.pl
Projekt logo festiwalu:
Rafał Szczawiński

Zdjęcie w nagłówku:
Adam Zajączkowski
-
       Aktualności


WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY AD 2011

  ...więcej

ŚP. STEFAN GĘBALA (1962 - 2011)


Z głębokim smutkiem i poczuciem wielkiej straty przyjęliśmy
wiadomość o tragicznej śmierci 10 stycznia 2011 roku w Zakopanem
naszego Kolegi i oddanego Bałtyckiemu Festiwalowi Nauki koordynatora
Akademii Morskiej w Gdynidra Stefana Gębali
lat 49


Msza św. żałobna odprawiona zostanie 14 stycznia 2011 r. (piątek) o godz. 11:30
w kościele pw. św. Wawrzyńca, ul. Źródło Marii 18 w Gdyni Wielkim Kacku.
Pogrzeb odbędzie się o 14 stycznia 2011 r. godz. 13:00
na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Spokojnej 6 w Gdyni Małym Kacku.

W imieniu koordynatorów i realizatorów
Bałtyckiego Festiwalu Nauki
Tadeusz Zaleski

  ...więcej

IX LETNIE SPOTKANIA Z NAUKĄ

W ramach IX Bałtyckiego Festiwalu Nauki we wszystkie soboty lipca i sierpnia (zawsze o 20:00) w Ośrodku Pracy Twórczej Instytutu Budownictwa Wodnego PAN w Czarlinie-Skoczkowie koło Wąglikowic (15 km na południowy zachód od Kościerzyny) odbywać się będą IX Letnie Spotkania z Nauką.   ...więcej

EUROPEJSKI DZIEŃ MORZA NA UNIWERSYTECIE GDAŃSKIM (20 MAJA 2011 R., 10:00 - 15:00)PROGRAM [pdf]

Europejski Dzień Morza na Uniwersytecie Gdańskim będzie jednodniową imprezą popularnonaukową skierowaną do młodzieży szkolnej na którą składać się będzie cykl wykładów, filmów edukacyjnych i warsztatów połączonych z pokazami.
Europejski Dzień Morza na UG będzie imprezą otwartą z bezpłatnym wstępem dla wszystkich. Zamierzamy wspólnie z Urzędem Miejskim w Gdyni specjalnie zaprosić gdyńskich uczniów ze szkół ponadpodstawowych (licea i gimnazja) do Instytutu Oceanografii UG (Gdynia, al. Marsz. Piłsudskiego 46).   ...więcej

ZAPROSZENIE DO LVI KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
29 września 2011 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. Ewa Szatan (Uniwersytet Gdański): Czym skorupka za młodu nasiąknie... - czyli rozważania o skutecznej edukacji muzycznej?
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.  ...więcej

ŚP. RED. ANDRZEJ ŚWIĆ (1962 - 2011)
Z wielkim bólem i smutkiem zawiadamiamy, że 16 listopada 2011 r. nagle zmarł
Śp. red. Andrzej Świć
Redaktor naczelny środowiskowego miesięcznika „Forum Akademickie” i prezes Akademickiej Oficyny Wydawniczej w Lublinie. Powszechnie lubiany i szanowany, zawsze służący pomocą i dobrym słowem, zaangażowany w sprawy nauki i szkolnictwa wyższego.

Cześć Jego Pamięci.

Rodzinie, Najbliższym oraz Przyjaciołom i Współpracownikom Zmarłego, których ta śmierć najbardziej dotknęła, łącząc się w bólu i cierpieniu składamy wyrazy współczucia i żalu.

Organizatorzy Bałtyckiego Festiwalu Nauki


Ceremonia pogrzebowa odbędzie się we wtorek 22 listopada 2011 r. o godzinie 14 w kaplicy cmentarnej przy Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie.   ...więcej

ZAPROSZENIE DO LVIII KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
24 listopada 2011 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. Krzysztof Liberek (Uniwersytet Gdański): Molekularne przyzwoitki, czyli rzecz o białkach opiekuńczych...
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.   ...więcej

ZAPROSZENIE DO LVII KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
27 października 2011 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. Andrzej Stępniak (Uniwersytet Gdański): Polska Prezydencja - tylko organizacja czy również działanie?
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.  ...więcej

ZDJĘCIA Z IX BAŁTYCKIEGO FESTIWALU NAUKI
Już dostępna jest strona www.festiwal.gda.pl/IXBFN/wspomnienia, na której można znaleźć pierwsze zdjęcia z imprez, które już się odbyły!   ...więcej

ZAPROSZENIE DO LV KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
26 maja 2011 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. Barbara Becker (Politechnika Gdańska): Maria Skłodowska-Curie - przykład do naśladowania, czy legenda?
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.  ...więcej

ZAPROSZENIE NA MAGIĘ NAUKI W GALERII BAŁTYCKIEJ
Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Polskie Towarzystwo Chemiczne, Uniwersytet Gdański i Galeria Bałtycka

w Międzynarodowym Roku Chemii (IYC 2011) proklamowany rezolucją Zgromadzenia Narodów Zjednoczonych oraz w Roku Marii Skłodowskiej-Curie ogłoszonym przez Sejm RP w setną rocznicę przyznania Marii Skłodowskiej-Curie Nagrody Nobla w dziedzinie chemii za odkrycie nowych pierwiastków polonu i radu zapraszają na

MAGIĘ NAUKI w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku-Wrzeszczu codziennie od środy, 2 lutego 2011 r. do niedzieli, 6 lutego 2011 r. w godz. od 13:00 do 17:00 studenci i pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego prezentować będą wybrane dyscypliny nauki.   ...więcej

WESOŁYCH ŚWIĄT

  ...więcej

ZAPROSZENIE DO LIV KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
31 marca 2011 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. Jan Burnewicz (Uniwersytat Gdański): Świat innowacji otwierający drogi do lepszego życia
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.  ...więcej

ZAPROSZENIE DO LIII KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
24 lutego 2011 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. Michał Woźniak (Gdański Uniwersytat Medyczny): Magiczne kwiaty Shikoku
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.  ...więcej

ZAPROSZENIE DO LII KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
27 stycznia 2011 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. UG dr hab. Piotr Rutkowski (Uniwersytat Gdański): Życie erotyczne roślin
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.  ...więcej

X BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI
Rada Rektorów Województwa Pomorskiego ustaliła, że X Bałtycki Festiwal Nauki odbędzie się w dniach od 23 (środa) do 27 (niedziela) maja 2012 roku.   ...więcej

GAZETA NA FESTIWAL NAUKI
W sobotę, 21 maja 2011 r. w 'Gazecie Wyborczej Trójmiasto' znajdziecie Państwo dodatek 'Gazeta na Festiwal Nauki' - polecam. Zaś we wtorek, 24 maja 2011 r. od godz. 17:07 na antenie Radia Gdańska (103,7 MHz) retransmisja uroczystości inauguracji IX Bałtyckiego Festiwalu Nauki i debaty 'Szlifowanie talentów. Jak pomóc zdolnym uczniom i ich nauczycielom?' z udziałem min. Katarzyny Hall - zapraszam.   ...więcej

ROZWIŃ ŻAGLE NAUKI - ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE WARSZTATY DZIENNIKARSKIE
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizuje w dniach 14-15 kwietnia w Gdańsku Warsztaty połączone ze Study Tour po projektach dofinansowywanych ze środków UE.
Jesteś dziennikarzem - mieszkasz/pracujesz w Trójmieście? A może studiujesz dziennikarstwo albo czynnie działasz w akademickich mediach?
Przyjdź, posłuchaj, zobacz i wykorzystaj w praktyce…  ...więcej
  newsletter forum
© 2003-2014 Bałtycki Festiwal Nauki  
Projekt i wykonanie: ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe Sp. z.o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki 'cookies'


Patroni i sponsorzy


Patroni medialni


Patronaty mediów akademickich


Zaprzyjaźnione portale


Partnerzy wybranych projektówXII Bałtycki Festiwal Nauki został wpisany do 'Kalendarza Imprez Wojewódzkich na rok szkolny 2013/2014' Pomorskiego Kuratora Oświaty w rozdziale 'Inne' (poz. 40)