Strona główna XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki

Biuro festiwalu:

dr Tadeusz Zaleski
pełnomocnik
Rady Rektorów Województwa Pomorskiego
ds. Festiwalu Nauki

Uniwersytet Gdański
Dom Studencki nr 7
(wejście od strony
Wydziału Ekonomicznego)
ul. Armii Krajowej 111, pok. V
81-824 Sopot

tel. 58 523 12 08
lub 58 523 10 00 w. 12 08
oraz (+48) 725 99 11 93
faks 58 523 12 52

festiwal@univ.gda.pl
Projekt logo festiwalu:
Rafał Szczawiński

Zdjęcie w nagłówku:
Adam Zajączkowski
-
       Aktualności


ROZWIŃ ŻAGLE NAUKI - ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE WARSZTATY DZIENNIKARSKIE  
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizuje w dniach 14-15 kwietnia w Gdańsku Warsztaty połączone ze Study Tour po projektach dofinansowywanych ze środków UE.
Jesteś dziennikarzem - mieszkasz/pracujesz w Trójmieście? A może studiujesz dziennikarstwo albo czynnie działasz w akademickich mediach?
Przyjdź, posłuchaj, zobacz i wykorzystaj w praktyce…

/// Interaktywny warsztat poprowadzony przez red. Tomasza Rożka, autora książki „Nauka po prostu. Wywiady z Wybitnymi”, a także znanego dziennikarza naukowego, laureata konkursu na najlepszego popularyzatora nauki, współzałożyciela Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych Naukowi.pl, współtwórcę Śląskiej Kawiarni Naukowej.

/// Zobacz jak dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej zmienia się otaczający nas świat! Dlaczego pomorskie uczelnie tworzą „inteligentne” sale wykładowe? Jak naukowcy pomagają w organizacji Euro 2012? I którędy wyruszyć na wirtualny spacer?

Uczestnicy warsztatów zobaczą supernowoczesne sale akademickie, w których zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych, a niepełnosprawny student – na równi ze sprawnymi kolegami – uczestniczy w zajęciach i w pełni korzysta z oferowanych przez uczelnię rozwiązań. Pokażemy też powstające właśnie Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej, które umożliwi wirtualne spacery po realnej rzeczywistości, kreowanie nowych przestrzeni i wymiarów. Zaprezentujemy nowatorskie aplikacje, stworzone przez naukowców na potrzeby Euro 2012.

Liczymy, że przekazana wiedza i informacje o zaprezentowanych podczas Study Tour projektach przełożą się na interesujące publikacje dziennikarskie.

WIĘCEJ INFORMACJI POD NR TELEFONU: 22 529 26 59

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt mailowy w celu dokonania rezerwacji.
Kontakt: Karolina.Lipka@mnisw.gov.pl

Data publikacji: 2011-03-30


  newsletter forum
© 2003-2014 Bałtycki Festiwal Nauki  
Projekt i wykonanie: ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe Sp. z.o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki 'cookies'


Patroni i sponsorzy


Patroni medialni


Patronaty mediów akademickich


Zaprzyjaźnione portale


Partnerzy wybranych projektówXII Bałtycki Festiwal Nauki został wpisany do 'Kalendarza Imprez Wojewódzkich na rok szkolny 2013/2014' Pomorskiego Kuratora Oświaty w rozdziale 'Inne' (poz. 40)