Strona główna XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki

Biuro festiwalu:

dr Tadeusz Zaleski
pełnomocnik
Rady Rektorów Województwa Pomorskiego
ds. Festiwalu Nauki

Uniwersytet Gdański
Dom Studencki nr 7
(wejście od strony
Wydziału Ekonomicznego)
ul. Armii Krajowej 111, pok. V
81-824 Sopot

tel. 58 523 12 08
lub 58 523 10 00 w. 12 08
oraz (+48) 725 99 11 93
faks 58 523 12 52

festiwal@univ.gda.pl
Projekt logo festiwalu:
Rafał Szczawiński

Zdjęcie w nagłówku:
Adam Zajączkowski
-
       Aktualności


ZAPROSZENIE DO LVII KAWIARNI NAUKOWEJ BFN  
27 października 2011 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. Andrzej Stępniak (Uniwersytet Gdański): Polska Prezydencja - tylko organizacja czy również działanie?
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.

Głosy w dyskusji są jednoznaczne. Polska była świetnie przygotowana do objęcia Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Czy po 3 miesiącach możemy powiedzieć, że równie dobrze poradziła sobie z efektywnym zarządzaniem i prowadzeniem spraw europejskich? Pod względem organizacyjnym nie widać zakłóceń. Wiele uznania zdobywa program kulturalny proponowany przez Polskę. Wystawy, przedstawienia w kraju i zagranicą popularyzują wiedzę o Polsce, ale i wzbudzają zainteresowanie. Tutaj wszyscy się zgadzają- Polska postawiła na promocję i doskonale wdraża swój plan w życie. Ale czy to wystarczy, aby sprawdzić się?
Rolą nadrzędną Polski podczas Prezydencji jest bycie arbitrem na scenie, gdzie 26 pozostałych graczy próbuje przeciągnąć szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wśród polskich priorytetów były kwestie związane z partnerstwem wschodnim, nowy budżet czy wsparcie krajów arabskich w transformacji. Nie da się ukryć, że przełom września i października to był czas wyborczy i przycichły tematy europejskie (oprócz środków na lata 2014-2020). Jednak, czy nazbyt nie ucichliśmy? Czy nie staliśmy się tylko sekretarzami podczas Polskiej Prezydencji? Czy to oznacza, że nic nie robimy?


Formularz subskrypcji krótkich informacji o festiwalowych nowościach na stronie www.festiwal.gda.pl/subskrypcja
Zapraszam również na forum dyskusyjne www.festiwal.gda.pl/forum

Data publikacji: 2011-10-07


  newsletter forum
© 2003-2014 Bałtycki Festiwal Nauki  
Projekt i wykonanie: ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe Sp. z.o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki 'cookies'


Patroni i sponsorzy


Patroni medialni


Patronaty mediów akademickich


Zaprzyjaźnione portale


Partnerzy wybranych projektówXII Bałtycki Festiwal Nauki został wpisany do 'Kalendarza Imprez Wojewódzkich na rok szkolny 2013/2014' Pomorskiego Kuratora Oświaty w rozdziale 'Inne' (poz. 40)